Villa Andalucia
Bon turystyczny

logo bon

U nas zrealizujesz BON TURYSTYCZNY

Podaruj voucher
  • Villa Andalucia - SPA
 

Miasto Ciechocinek, pomimo niespełna dwunastu tysięcy mieszkańców, jest największym nizinnym uzdrowiskiem w Polsce. Malownicze położenie w centrum kraju - na lewym brzegu Wisły, między Toruniem a Włocławkiem, 200 km od Warszawy, w sercu historycznych Kujaw, stanowi jeden z większych atutów uzdrowiska. Ciechocinek jest kurortem o wyjątkowych walorach klimatycznych i leczniczych. O specyficznym charakterze klimatu uzdrowiska decydują w głównej mierze: stosunkowo nieduża amplituda wahań średniej rocznej temperatury przy względnie dużej liczbie dni słonecznych, pozbawionych opadów i niezbyt silne wiatry. Można go określić jako typowo nizinny, łagodny dla organizmu człowieka. Największy wpływ na klimat, obok położenia geograficznego, mają tężnie. W tradycyjnym procesie technologicznym wytwarzania soli, solanka, ściekająca kilkakrotnie po gałązkach tarniny na tężniach, powoduje wydzielanie się leczniczego aerozolu z cennymi pierwiastkami życia, sprawiając, że powietrze nabiera właściwości zbliżonych do aury nadmorskiej. Tak więc Ciechocinek posiada idealne warunki klimatyczne, które spełniają wymogi stawiane miejscowościom uzdrowiskowym.

Naturalnym bogactwem uzdrowiska, będącym podstawą jego funkcjonowania, są obfite złoża wód solankowych, które dzięki obecności chlorku sodu, związków wapnia, magnezu, żelaza, jodu, bromu i innych mikroelementów posiadają wybitne właściwości lecznicze. Wykorzystywane są do kąpieli leczniczych, których wpływ na organizm człowieka wiąże się z działaniem czynnika chemicznego, termicznego i hydrostatycznego, a także do inhalacji i irygacji. Po odpowiednim przetworzeniu ta sama solanka butelkowana jest jako woda mineralna "Krystynka" i inne wody smakowe.

 

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci Twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!