Villa Andalucia
PFR

pfr

Bon turystyczny

logo bon

U nas zrealizujesz BON TURYSTYCZNY

Podaruj voucher
  • Villa Andalucia - SPA
  • Villa Andalucia - Ciechocinek
  • Villa Andalucia - SPA
  • Villa Andalucia - Ciechocinek
  • Villa Andalucia - Ciechocinek

Strefa masaży

 

 

 

Masaż klasyczny

Najpopularniejsza i najczęściej wykonywana forma masażu. Wspaniała propozycja dla osób z dolegliwościami bólowymi spowodowanymi stresem, siedzącym trybem życia lub przebytym urazem.
Masaż pomaga zredukować napięcia mięśni, relaksuje i odpręża. Podczas masażu usuwane są ze skóry obumarłe komórki naskórka, skóra staje się elastyczna i gładka. Masaż ułatwia oddychanie skórne, poprawia się czynność wydalniczą gruczołów łojowych i potowych. Pod wpływem masaży naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywienie skóry. Masaż przyśpiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom substancji odżywczych a z drugiej strony - szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Skóra staje się jędrna i ma odpowiedni kolor.
Masaż zwiększa zdolność mięśni do pracy, pobudza włókna mięśniowe do skurczu i podnosi ich napięcie, co zapobiega zanikom mięśniowym. Pod wpływem masażu zwiększa się elastyczność i wytrzymałość ścięgien, więzadeł a za razem stopień ruchomości stawu. Masaż zwiększa zdolność stawów do pracy i zmniejsza ryzyko kontuzji do minimum.
Masaż pobudza układ krwionośny i limfatyczny do pracy, co powoduje wzmożenie zasilania organów w tlen i substancje odżywcze. Zwiększa także szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwiduje objawy zastoinowe, przyspiesza wchłanianie obrzęków. Masaż ułatwia odpływ krwi żylnej, zmniejsza opór krwi w tętnicach, przez co ułatwia pracę serca.
Masaż działa na centralny i obwodowy układ nerwowy - w zależności od potrzeby może działać pobudzająco bądź też uspokajająco.
Masaż wpływa na układ pokarmowy polepszając jego ukrwienie, co w znacznym stopniu poprawia trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, a także przyspiesza wydalanie z przewodu pokarmowego produktów niestrawionych. Pod wpływem masażu zwiększa się ilość krwi przepływającej przez nerki, przez co poprawia się ich czynność filtracyjna i lepiej wydalane są substancje przemiany materii.

 

Klasyczny częściowy - 30 min./ 90 zł
Klasyczny na całe ciało – 60 min./160zł

 

Relaksacyjny częściowy 100 % olejem arganowym kosmetycznym - 30 min./ 110 zł

Relaksacyjny na całe ciało 100 % olejem arganowym kosmetycznym – 60 min./190zł

Masaż klasyczny sportowy – 60 min./190zł

 

Masaż olejkiem antycellulitowym na bazie oleju arganowego i olejków esencjonalnych z rozmarynu, grapefruita, gożkiej pomarańczy i brzoskwini wybranej części ciała – 30 min./ 110 zl

 

Masaż relaksacyjny

Jest to masaż, którego punktem wyjścia jest masaż klasyczny. Masaż relaksacyjny wykonuje się w celu uzyskania stanu odprężenia i rozluźnienia. Podstawowym założeniem masażu jest przywrócenie równowagi homeostatycznej organizmu. Poprzez ten rodzaj masażu wpływamy na: wyrównanie ciśnienia krwi, udrożnienie przepływu limfy, uspokojenie pracy autonomicznego systemu nerwowego, wyrównanie pracy układu hormonalnego.

Jest to masaż  całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem pleców, ramion i karku. Działa odstresowująco, wpływa na skórę, pozostawiając ją sprężystą i odżywioną.

 

Relaksacyjny częściowy - 30 min./ 90 zł
Relaksacyjny na całe ciało – 60 min./160zł

 

Masaż świecą

Jest to masaż relaksacyjny z wykorzystaniem ciepłego, aromatycznego masła Shea wytapiającego się ze specjalnej świeci do masażu. Naturalny wosk oraz mieszanka aromatycznych olejków eterycznych pozostawiają skórę cudownie nawilżoną.

Masaż koi nerwy, rozluźnia i relaksuje.

 

Masaż częściowy - 30 min./ 100 zł
Masaż na całe ciało – 60 min./180zł Masaż bańkami chińskimi


Intensywny, modelujący masaż przy użyciu bańki chińskiej. Nieoceniony przy walce z cellulitem i nadmiarem skóry pozostałym po odchudzaniu. Bańka chińska pobudza krążenie krwi, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu. W wyniku przyspieszenia przemiany materii następuje redukcja tkanki tłuszczowej.

Wskazania do zastosowania:
• bolesne napięcie mięśni
• choroby reumatyczne
• bóle stawowe różnego pochodzenia
• miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej
• cellulit (wszystkie stadia)
• przewlekły stres i związane z nim objawy

Przeciwwskazania do stosowania
• niska krzepliwość krwi
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
• kruchość naczyń krwionośnych
• gorączka (powyżej 38 stopni)
• alergiczne, ropne, grzybicze zmiany skórne
• niewydolność serca
• gruźlica
• nowotwory
• żylaki
• wysiękowe zapalenie stawów
• okolica twarzy, szyi, przyśrodkowa powierzchnia kończyn górnych i dolnych.

 

Masaż częściowy - 30 min./110 zł
Masaż na całe ciało – 60 min./190 złMasaż gorącymi kamieniami


Masaż z wykorzystaniem ciepłych, wulkanicznych kamieni bazaltowych. Przywraca harmonię ciała i umysłu, powoduje przepływ pozytywnej energii i odprężenie.

Z wykorzystywaniem kamieni w zabiegach pielęgnujących i relaksujących spotkać się można między innymi w Chinach, w Indiach i na Hawajach.
Bazaltowe kamienie dodają energii, relaksują, harmonizują, a masaż nimi wywołuje głębokie odprężenie i uspokaja. Jest znakomity zimą, kiedy niskie temperatury i brak słońca odbierają wielu osobom radość życia i dobre samopoczucie.
Oddziaływanie gorącymi kamieniami zwiększa przekrwienie miejscowe, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, co wpływa na procesy detoksykacji i lepszego odżywiania tkanek. Ciepło wpływa rozluźniająco i relaksująco na napięte mięśnie, poprawia krążenie krwi i działa kojąco na zestresowany organizm. Masaż pomaga osobom przepracowanym, przynosi ulgę w napięciach mięśni i bólach stawów.

Przeciwwskazania do masażu ciepłymi kamieniami
• problemy skórne, które mogą ulec nasileniu pod wpływem ciepła (egzema, trądzik, podrażnienie skóry)
• choroby, których skutkiem jest nadwrażliwość lub brak wrażliwości skóry
• osoby przechodzące specyficzne terapie, w trakcie których wysoka temperatura może wywołać skutki uboczne

 

Masaż częściowy - 30 min./ 110 zł
Masaż na całe ciało – 60 min./190 zł 

 

Masaż czekoladowy dla dzieci

Celem zabiegu jest odżywienie i nawilżenie skóry.
Czekolada jako bogate źródło witamin (A, B1, B2, C, D, E, K,), minerałów (fosforu, wapnia, magnezu, potasu, żelaza, sodu), polifenoli, flawonoidów i teobrominy wpływa korzystnie na kondycję skóry.

 

Masaż częściowy - 25 min./ 110 zł

 

 

Naturalne produkty